POLİS ÜNİFORMASI

Polis üniformalarında kullanılacak malzemelere özellikle dikkat edilmektedir. Bunun nedeni ise malzemelerin herhangi bir sağlık problemine neden olmamasının oldukça önemli olmasıdır. Polis üniformalarının seri üretimini yapan birçok farklı firma, maalesef bütün kriterlere ve şartlara uyum sağlayamamaktadır.

Raff Military Textile, polis üniformaları gibi polislerin ihtiyaç duyduğu tüm malzemeleri en kaliteli, dayanıklı ve kriterlere uygun olarak üretmekte olan sayılı firmalar arasındadır. Üniformalarda en önemli olan konulardan bir tanesi kıyafet çeşitliliğidir çünkü polislerin kullandığı birçok üniforma çeşidi bulunmaktadır. Yağmurluk, robocop gibi tüm polis üniformaları Raff Military Textile tarafından karşılanabilmektedir. Üniformaların yapısı polyesterdir, arka ve ön kısımlarında ise logo baskısı bulunmaktadır. Bunlara ek olarak birçok renkte üretim yapılabilmektedir.

Polis, memur ve güvenlik için üretilen uzun ceketlerde ise genellikle yün, polyester ve pamuk karışımı kullanılmaktadır. Üstlerinde reflektör bant olan fermuarlı, baskılı ya da çıtçıtlı seçeneğiyle beraber satışa sunulmaktadır. Polis üniformalarında genel olarak yağmur geçirmez kaplama kullanılmaktadır ve tüm bedenlerde üniforma bulmanız mümkündür. Polis, memur, güvenlik için üretilen kısa ceketlerde ise uzun ceketlerde kullanılan tüm özellikler mevcuttur. Gömleklerin üretiminde çoğunlukla pamuk, polikoton ya da poliviskon kumaşları kullanılmaktadır. Kısa ya da uzun kol seçenekleriyle tercih edebilirsiniz.

Oldukça kısa sürede üretilen polis üniformalarında omuzlarda apolet ya da logo uygulaması yapılabilmektedir. Üniformalar, gömlek, pantolon, mont ve şapka şeklinde üretilmektedir. Bu ürünler için genellikle ripstop, gabardin, polyester ve pamuk gibi son derece kaliteli kumaşlar kullanılmaktadır. Gömleklerde genellikle pamuk ve polyester karışımları da tercih edilmektedir. Üniformaların tümü anti bakteriyel ve nano özelliklere sahiptir. Tüm ulusların desen çeşitleriyle birlikte özel şartnamelere ve kriterlere uygun olarak hizmetinize sunulmaktadır.

Polisler tarafından kullanılmakta olan ve ‘robocop takım’ olarak da bilinen üniformalar ise enjeksiyon kalıp, sertleştirilen plastik kullanılarak elde edilen bir üründür. Bacak koruyucu sağ ve sol olmak üzere 2 adet, göğüs koruyucu ön ve arka, böbrek koruyucu sağ ve sol, 1 adet haya koruma, kol ve dirsek koruma, omuzluk ve çanta (siyah) olarak üretilen robocop takım, polislerin tüm koruyucu ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle törenler için üretilmekte olan resmi kıyafetler hem askerler hem de polisler için farklı modellerde üretilebilmektedir. Bu kıyafetlerin üretiminde de kalite ve yönetmeliklere uygunluk son derece büyük bir önem taşımaktadır.