ASKERİ MALZEME VE EKİPMANLAR

Askeri malzeme ve ekipmanlarına ihtiyaç duyan kurumlar, birçok tekstil firması ile iletişime geçerek en iyi kalite arayışındadır. Bu nedenle Raff Military Textile, 50 yıllık tecrübesiyle sizlerin arayışına cevap veren bir firmadır. İnsan sağlığına zarar vermeyen maddeler ile en kaliteli materyalleri kullanarak askeri malzeme ve ekipman üretimi yapmaktadır. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok ülkesine yönelik ticaret gerçekleştirmektedir. Orta Doğu ve Balkanlar gibi birçok ülkeyi yaygın olarak ihracat yaptığımız bölgeler olarak örnek gösterebiliriz.

Firma tarafından üretilen askeri malzeme ve ekipmanlar birçok farklı çeşitlere sahiptir. Askeri şapkalar, kar maskeleri, sırt çantaları, kılıflar, kelepçeler, mataralar, kasklar, palaskaları örnek olarak sıralayabiliriz. Bu ve bunun gibi birçok ürün, Raff Military Textile tarafından üretilerek her biri askeri üniformalar kadar talep görmektedir. Askeri personellerin görevlerini icra etmelerini kolaylaştıran bu ürünler, rahat olmaları için tasarlanmış özel ve kaliteli materyaller ile üretilmektedir. Askeri malzeme ve ekipmanların önemli bir parçası olarak da botlar karşımıza çıkmaktadır. Botların sağlamlığı, askerlerin sağlığı açısından büyük öneme sahiptir.

Soğuk bölgede görev yapan bir askerin botunun su alması veya karlı yerde kayması, çok büyük sorunlara yol açabilir bu nedenle mutlaka kaymaz taban ve su geçirmez malzeme kullanılarak üretimi yapılmalıdır. Kaliteli bir botun yürürken ayakta ağırlaşmaması gereklidir, görüntüsünün de görev yapılan bölgeye bağlı olarak kamuflaja uygun olması gerekebilir. Bütün bunlar üretimde dikkat edilen unsurlardır. Diğer bir önemli ekipman olan eldivenler öise özellikle soğuk havalarda büyük önem taşır. İki katlı kumaşlar ile elleri üşütmemesi sağlanır. Dikişler daha sağlam yapılarak overlok dikim kullanılır. Overlok dikişli eldivenlerin, yıkama sonrasında dikişlerinde atma olmaz böylece eldivenler daha uzun bir süre giyilebilecektir. Son olarak üniformalarda olduğu gibi askeri malzeme ve ekipmanlarında da Raff Military Textile’ın tecrübesine güvenebilirsiniz.