ASKERİ MALZEME VE EKİPMANLAR

Günümüzde asker üniforması veya çeşitli asker malzemeleri almak için farklı firmalarla iletişime geçen birçok kişi bulunmaktadır. Bunun nedeni anlaşılabilir. Çünkü birçok tekstil firması, askeri malzemelerin üretimini yapmaktadır. Fakat bu tip ürünler temin edilirken asıl dikkat edilmesi gereken nokta, ürünlerin kaliteli olmasıdır. İnsan sağlığı ve sağlamlık, bu tip ürünlerin üretiminde en çok dikkat edilmesi gereken noktadır. Bu alanda 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Raff Military Textile, insan sağlığına zarar vermeyecek, en kaliteli materyalleri kullanarak üretim yapmaktadır. Bu yüzden, sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde, bu iş için ilk tercih edilen firma konumuna gelmiştir. Firma, Türkiye’de bu ürünleri temin etmekle kalmayıp, Orta Doğu ve Balkanlar başta olmak üzere, birçok ülkeye askeri ürün ihracatı yapmaktadır.
Askeri Ürünler
Firma tarafından üretilen askeri ürünler çok çeşitlidir. Askeri ürünler dendiğinde birçok kişinin aklına askerlerin giymesine yönelik üretilen günlük kıyafetler veya tören kıyafetleri gelmektedir. Oysa, askeri giyimin tamamlanması için aksesuarların da büyük önemi vardır. Raff Military Textile, askerlere yönelik aksesuar üretiminde de titiz şekilde davranmaktadır ve insan sağlığına zarar vermeyecek, sağlam ürünleri üretmeye çalışır. Aksesuar deyince ilk akla gelen ürünler, şapkalar, kar maskeleri, sırt çantaları, kılıflar, kelepçeler, mataralar, kasklar, palaskalar olmaktadır. Bu rünlerin her biri, askeri kamuflajın diğer parçaları kadar önemlidir ve olmazsa olmazdır. Bu yüzden, bu ürünlerin temini için, Raff Military Textile gibi, bu alanda yeterli ve kaliteli üretim yapan bir firma ile iletişime geçilmelidir.
Kaliteli Aksesuar Üretimi
Askerlerin, görevlerini yaparken rahat olmaları için bu aksesuarların her biri büyük önem taşımaktadır. O yüzden, bu ürünlerin üretiminde kullanılacak malzemeler çok kaliteli olmasıdır. Askeri aksesuarların önemli bir parçası da botlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Botların sağlamlığı, askerlerin sağlığı açısından büyük öneme sahiptir. Soğuk bölgede görev yapan bir askerin botunun su alması veya karda kayması, çok büyük sorunlara yol açabilir bu yüzden mutlaka kaymaz taban kullanılarak bot üretimi yapılmalıdır. Ayrıca, tabanlar da mutlaka ortopedik olmalıdır. Ortopedik tabanlar sayesinde, ayaklar daha rahat olacak ve yürümek zor hale gelmeyecektir. Kaliteli bir botun, yürürken ayakta ağırlaşmaması gereklidir. Botların görüntüsü de önemli olabilmektedir. Görev yapılan bölgeye bağlı olarak, botlar kamuflaja uygun bir görünüme sahip olmalıdır.
Bir başka önemli aksesuar da eldivenldir. Eldivenler özellikle soğuk havalarda büyük öneme sahiptir. Bu yüzden, mutlaka iki katlı kumaşlar yapılarak üretilmeleri gerekir. Bu şekilde üretilmiş eldivenler sayesinde eller üşümeyecektir. Dikişler, daha sağlam olması adına overlok kullanılarak yapılmalıdır. Overlok dikişli eldivenlerin dikişleri yıkama sonrasında atmayacak ve böylece eldivenler daha uzun süre giyilebilecektir.
Kısacası, üniformalarda olduğu gibi aksesuarlarda da Raff Military Textile’a güvenebilirsiniz. Firma, bu alanda da tecrübesini sizlere sunacaktır.