ASKER KIYAFETİ

Asker kıyafeti, kamuflaj desen ve yönetmelikler tarafından belirtilen şartlara göre üretimi yapılan ürünlerdir. Genellikle asker kıyafetleri denildiğinde akla ilk olarak kamuflaj üniformalar gelmektedir, fakat bunun dışında daha birçok asker kıyafeti bulunduğunu söyleyebiliriz.

Askeri kıyafet üretiminde uyulması gereken yönetmeliklere bağlı olarak kaliteli ve insan sağlığına uygun üretim yapılmasının şart olduğunu söyleyebiliriz. Kıyafetlerin anti bakteriyel özellikte olup herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaması da sağlanmalıdır. Bu nedenle askeri kıyafet üretiminde insan sağlığına uygun ve kaliteli bir malzeme olan pamuk ve polyester kumaş kullanılmaktadır. Kullanılan malzemede tüylenme oranının az olmasıyla birlikte yüksek sıcaklık yıkamalarında da çekme oranları aynı şekilde ve az miktarda olmaktadır.

Askeri kıyafetler uzun süre kullanılacağından bu hususların oldukça önemli olduğunu ve diğer kıyafetlere oranla asker kıyafetlerinin daha dayanıklı olması gerektiğini belirtmeliyiz. Yönetmeliklere göre askeri kıyafetlerde yıpranma, kopma ve aşınma mukavemetleri yalnızca %1 oranlarında olmalıdır. Sıcak iklim bölgelerinde ve uzun süren nöbetlerde giyilebilen asker kıyafetleri için çokça güneş ışığına maruz kalması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Güneş ışınları, kıyafetlerin renklerinde solma meydana getirir.

Bu durum askeri kıyafetin önemli bir unsuru olan kamuflaj deseni, dejenarasyona uğratır. Bu nedenle diğer dikkat edilmesi gereken bir husus, güneş ışınlarına dayanıklı desen boyaları kullanmaktır. Raff Military Textile, askeri kıyafet sektöründe 50 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Bu uzun süre boyunca kazandığı tecrübe sayesinde, işinde uzmanlaşmış ve öncü bir firma haline gelmiştir. Ürettiği tüm ürünlerde yönetmeliklere uymakta ve kaliteli üretim yapmaktadır. Aynı zamanda ürünler, insan sağlığına uygunluğu %100 onaylanarak satışa sunulmaktadır.