TÖREN KORDONLARI

Askeri tören kordonları, tören üniforması üzerinde dekor amaçlı kullanılan bir çift aksesuardır. Kordonlar, her zaman parlak renklerde tercih edilmektedir, bunun nedeni ise üniforma üzerinde son derece belirgin olmasının istenmesidir. Subayların veya askeri personellerin tören üniformalarını daha şık hale getirmek için tören kordonları genellikle altın veya gümüş renkte olmaktadır.

Askeri personeller, kordonlarının iki farklı yönünden faydalanarak omuzlarından geçirmektedirler. Çoğu zaman iğne yardımıyla göğüs hizasında da tutturulabilmektedir. Farklı ülkelerde ise sol veya sağ omuza gelecek şekilde de giyilebilir. Genel olarak kullanımı apoletin altından omuz üzerinden geçip ve tören üniforması üzerindeki düğmeleri bağlanacak şekilde olmaktadır. Benzer şekilde askeri tören kordonlarının rengi de her ülkenin yasalarına göre belirlenmektedir.

Firmamız, askeri tekstil endüstrisinde yaklaşık 50 yıla uzanan bir geçmişe sahiptir. Dünyanın dört bir yanındaki ülkelere askeri üniforma ve askeri malzeme ihracatı yapmaktadır. Alanımızda mevcut en iyi malzemelerden yüksek kaliteli askeri tören kordonları üreterek sizlere dayanıklı, yıpranmaz ve tüylenmez ürünler sunmaktadır.

Temel amacı ordudaki bağlılığı temsil eden tören kordonları, ülkelerin kendilerine has tören üniformalarına göre tasarlanıp firmamız tarafından üretilebilmektedir. Ayarlanabilir boğumlu sistem sayesinde her askeri personelin yapısına uygun olarak rahat kullanımı sağlanmaktadır. Bu kategorimiz üzerinden askeri tören kordonları modellerimizi detaylı olarak inceleyebilir ve talepleriniz için bizimle anında iletişime geçebilirsiniz.