ASKERİ SPOR GİYİM

Günümüzde birçok kişi, çeşitli askeri ürünlerin temini için, farklı tekstil firmalarıyla görüşmekte ve fiyat almaktadır. Bu durum garipsenmemelidir. Çünkü asker veya polis ürünleri için üretim yapan birden fazla tekstil firması mevcuttur. Önemli olan, bu firmalar arasında hangisinin kalitelii şekilde üretim yaptığını tespit edebilmek ve ürünleri o firmadan temin etmektir. Türkiye’de askeri tekstil deyince akla ilk gelen firma uzun yıllardır Raff Military Textile olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu alanda otuz yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firma, başarısı sayesinde Türkiye’yi aşan bir popülaritiye kavuşmuştur. Askeri tekstil alanındaki ihracatta çok büyük bir Pazar payına sahip olan firma, sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde bu ürünleri temin etmektedir. Askeri ürünler konusunda Raff Military Textile’ı tercih eden ülkeler arasında, birçok Orta Doğu ve Balkan ülkesi ile Afrika ülkeleri yer almaktadır. Türki cumhuriyetlerin birçoğu da askeri elbiselerin temini konusunda Raff Military Textile ile çalışmaktadır.
Askeri Spor Giyim
Askeri giyim deyince akla birçok farklı giyim parçası gelmektedir. İlk akla gelenler, daha çok görev anında giyilen, arazilere uygun, kamuflaj olarak bilinen kıyafetler olmaktadır. Fakat askerler, sürekli olarak arazide görev yapmamaktadır. Görev dışında giymeleri gereken kıyafetler de bulunmaktadır. Bunlar da, askerlerin sağlığı için en az kamuflaj ürünleri kadar büyük öneme sahiptir. Bu yüzden, bu ürünlerin de üretimi mutlaka alanında profesyonel olan ve insan sağlığını dikkate alan bir firma tarafından üretim yapılmalıdır.
Bu tip kıyafetlerden ilk akla gelen, askeri spor giyim parçalarıdır. Askerler, düzenli olarak egzersiz yapması gereken ve zinde kalması gereken kişilerdir. Bu yüzden de spor yapmaya ihtiyaç duyarlar. Askerlerin spor yapmak için kullanacakları kıyafetler genelde eşofrman takımları olarak karşımıza çıkarlar. Eşofman takımları, askerlerin spor yaparken rahat edeceği türden kumaş kullanılarak üretilmeli, insanı sıkan ve zor hareket ettiren bir yapısı olmamalıdır. Ayrıca, askeri eşofmanlar da askeri giyimin bir parçası olduğu için, bu eşofmanlar da mutlaka yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmalıdır. Askeri eşofmanlar, dünyadaki birçok ülke tarafından, askerlerine temin edilmek üzere, Raff Military Textile adresinden talep edilmektedir. Ayrıca, polis ekipleri de zaman zaman askeri eşforman talebinde bulunabilmektedir.
Askeri Eşofman Özellikleri
Askeri eşofmanlar imal edilirken mutlaka üzerinde durulması gereken noktalar vardır. İlk olarak, eşofmanın imal edildiği kumaş mutlaka rahat hareket imkanı tanıyan türden olmalıdır. İkinci olarak da, terleme yapmamalı ve hava almalıdır. Böylelikle spor yapmak da daha kolay hale gelir. Raff Military Textile tarafından üretilen eşofman takımları, polyester veya microfiber gibi, eşofman için uygun olacak, kaliteli kumaş türleri kullanılarak hazırlanmaktadır ve yönetmeliğe uygundur. Raff Military Textile tarafından üretilen eşofmanlar, sağlığa zarar vermediği gibi, spor yapmayı da daha kolay bir hale getirir ve vücuda nefes aldırır.