İŞ ELBİSELERİ

Günümüzde, belli bir üniforma ile çalışmayı gerektiren işlerin sayısı artışa geçmiştir. Bu işlerde çalışan birçok insan veya bu üniformaları gerektiren bir iş yerine sahip olan kişiler, iş elbiselerini temin etmek için farklı tekstil firmaları ile görüşmektedir. Birçok tekstil firması, çeşitli iş alanlarına yönelik iş elbisesi üretimi yapsa da, önemli olan, en uygun fiyata en kaliteli üretimi yapan firmayı tespit edebilmekte ve insan sağlığına zarar vermeyecek malzemelerden oluşan elbiseleri üreten firmalardan bu ürünleri temin etmektir. Raff Military Textile, çeşitli alanlara yönelik üniforma üretiminde 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Bu tecrübe sayesinde, dünyanın birçok farklı bölgesinde yer alan ülkeye yönelik ürün temini yapmaktadır. Ürünler üretilirken, insan sağlığı dikkate alınmalı ve kaliteli materyallerden yararlanılarak üretim yapılmalıdır. Raff Military Textile, askeri üniformaların ve aksesuarların üretimine yoğunlaşmış olsa da, iş elbisesi de en iyi materyaller kullanılarak ve en sağlıklı şekilde üretilmektedir.
İş Elbisesi Çeşitleri
İş elbisesi deyince, çalışılan işe göre, birçok farklı elbise türü akla gelebilir. Raff Textile tarafından üretilen iş elbiseleri arasında, iş tulumu, iş ayakkabısı, uzun yağmurluk vb. kıyafetler yer almaktadır. Hepsinin ortak özelliği, büyük bir işçilik sonucunda, en kaliteli malzemeler ile üretiliyor olmasıdır.
Özel kıyafet gerektiren işler, bundan yıllar önce sadece askerler ve polislar olarak karşımıza çıkmaktaydı. Fakat yıllar içinde, birçok iş grubunda özel elbiseler ile çalışılmaya başlandı. Çünkü iş kıyafetleri, iş güvenliğini daha iyi bir şekilde sunmak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu yüzden, özellikle tehlikeli işlerde çalışan meslek grupları, devamlı olarak iş elbisesi giyerek çalışmalıdır. Bunda, sağlık adına büyük yararlar vardır. İş güvenliğinin en iyi şekilde sağlanması için de, bu kıyafetler kesinlikle en iyi malzemeler kullanılarak ve en iyi şekilde üretilmelidir.
İş elbisesi, her iş için farklı şekilde üretilmektedir. Bazı işler için önemli olan gece karanlığında daha görünür olmaktır. Bu tip işlerde kullanılacak iş elbisesi, sarı veya yeşil fosforlu renkte yeleklerdir. Bazı işlerde ise, zaman zaman su birikintilerinin içine girmek gerekebilir. Bu sebeple bu işlerde çalışan kişiler için gerekli olan iş elbisesi, uzun yağmurluklar ve su geçirmez çizmelerdir. Eğer mutfakta çalışan bir aşçı iseniz, iş elbiseniz, beyaz bir önlük ve mutlaka ama mutlaka kaymaz terliklerdir. Böylece, yağda veya suda kayarak düşme sonucu oluşacak iş kazalarının büyük oranda önüne geçilmiş olabilir. Kısacası, iş üniformaları kadar, iş aksesuarları da önemlidir ve mutlaka temin edilmelidir.
Raff Military Textile, askeri ürünler ve polis ürünlerinin yanı sıra bu tip iş ürünlerini de üretmekte ve isteyenlere temin edilmektedir. Bu iş elbiselerinin ve aksesuarların üretiminde, sağlığa zarar vermeyen malzemeler kullanılır. Daha fazla iş güvenliği için, bu elbiselerden mutlaka yararlanmak gerekir.