POLİS BOTU VE POLİS AYAKKABISI

Günümüz dünyasında polis kıyafetlerinin ve özellikle de polis botlarının temin edilmesi için insanlar birden çok şirket ile görüşme yapmaktadır. Bu durumun en önemli sebebi ise polis ürünleri üreten birbirinden farklı onlarca şirketin bulunmasıdır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli detay, her ne kadar çoğu şirket bu ürünlerin imalatını yapıyor olsa da bu ürünleri kaliteli bir şekilde, yönetmeliklere uygun olarak üreten şirketlerin sayısının fazla olmamasıdır. Raff Military Textile, polis ürünleri üretimi yapan en başarılı ve en köklü şirket olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Raff Military Textile şirketi yaklaşık olarak 30 yıl gibi uzun bir süre boyunca bu alanda çalışmalarına devam ettiği için son derece büyük bir tecrübeye sahiptir. Raff Military Textile; ihracat odaklı çalışmalarını sürdüren bir şirkettir. Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, birçok Orta Doğu ve Balkan ülkesi başta olmak üzere Afrika’da ve diğer Türki cumhuriyetlerde de çok fazla ilgi görmektedir.

Polis Botları

Polis ürünleri denildiği zaman insanların aklına genellikle kamuflaj kıyafetleri ve ürünleri gelmektedir. Ancak polislerin her zaman kendilerini güvende tutacak olan kıyafetlerini tamamlamak için tişörtler, pantolonlar ya da gömlekler yeterli gelmemektedir. Polis botları ya da polis ayakkabıları da polis malzemelerinin arasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle soğuk bölgelerde görev alan polisler için bu botlar hayati bir önem taşımaktadır. Tüm bu sebepler nedeni ile polis botu temin etmek isteyen kişiler ya da kurumlar kesinlikle bu alanda uzman olan, üretim yönetmeliklerine hakim olan, insan sağlığına önem veren ve kaliteli ürünler kullanan bir şirket ile iletişim kurmalıdır. Raff Military Textile, polis kıyafet ve üniformalarının yanı sıra aynı zamanda polis botu ve ayakkabısı üretimi de yapmaktadır. Raff Military Textile tarafından üretimi yapılan botlar ve ayakkabılar iklim, hava şartları ve sağlık koşulları göz önüne alarak imal edilmektedir. Polisler için üretilen ayakkabı ve botların sağlam ve bir o kadar da kaliteli bir dokuya sahip olması büyük önem taşımaktadır.

Polis Botlarını Özellikleri

Polis botlarında birbirinden farklı özelliklere sahip çeşitli botlar bulunmaktadır. Arazi, iklim, hava şartları gibi faktörler bot üretiminde etkili olmaktadır. Polis botlarının en önemli özelliği iklimlere göre değişiklik göstermesidir. Kış için üretilen botların su geçirmemesi, karlı alanlarda kayma yapmaması son derece önemlidir. Sıcak havalarda ise botların hava aldıran bir yapıda olması, terletmemesi gerekmektedir. Bu tür botlar Raff Military Textile tarafından üretilmektedir.

Genel olarak polis botlarından beklenen en önemli özellik ise sağlamlık olarak bilinmektedir. Botlar uzun bir süre aşınma yapmamalı, kaliteli bir deriden üretilmelidir. Polis botlarının tabanları ortopedik ve rahat olmalıdır.

Ayakkabılarda da aynı şekilde ortopedik taban ve rahatlık son derece önemlidir. Polis botlarında genellikle antibakteriyel malzeme kullanılır ve hem kadınlara hem de erkeklere uygun olarak üretim yapılmaktadır. Polis botları 37- 47 numara arasında üretilmektedir.