İTFAİYECİ KIYAFETLERİ VE MALZEMELERİ

Günümüzde, üniformalı çalışan meslek gruplarının sayısı oldukça fazladır. Bu meslek gruplarından bazıları tamamen şıklık ve kurallar gereği üniforma ile çalışsa da, bazı meslek gruplarında üniforma hayatı önem taşımaktadır. Üniformanın, iş güvenliği gereği giyildiği meslek gruplarının belki de en bşaında itfaiye gelmektedir. İtfaiye elbisesi edinmek isteyen çeşitli kurumlar veya kişiler, çeşitli tekstil firmaları ile iletişime geçmekte ve itfaiye elbisesinin veya itfaiye aksesuarlarının teminini sağlamaya çalışmaktadır. İtfaiye elbisesi veya diğer kurumsal elbiseleri ürettiğini söyleyen birçok tekstil firması mevcut olsa da, bunların çok azı gerçekten kaliteli olan ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünler üretmektedir. Eğer, insan sağlığına zararsız ve sağlam itfaiye elbisesi edinmek istiyorsanız, Raff Military Textile, başvurmanız gereken ilk adres olarak görünmektedir. Firmanın asıl uzmanlığı asker ve polis ürünleri üzerine olsa da, itfaiye gibi üniformanın hayati öneme sahip olduğu meslek grupları için de en iyi şekilde üniforma imal etmektedir. Firma, bu alanda otuz yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiğinden, ürettiği ürünler Türkiye içiyle sınırlı kalmamakta, dünyanın birçok farklı ülkesine ürün gönderilmektedir.
İtfaiye Ürünleri
Raff Military Textile tarafından üretilen itfaiye ürünleri sadece itfaiye elbisesi ile sınırlı değildir. Zaten, itfaiye personelinin, hayati tehlike yaşamadan görevlerini yapabilmesi için gerekli olan ürünler de, çok sayıdadır. Yanmaz itfaiyeci elbisesinin yanı sıra, itfaiyeci miğferi, itfaiyeci çizmesi vb. ürünler de itfaiye personeli için gereklidir.
İtfaiye personeli, iş elbisesine en çok ihtiyacı olan meslek grupları arasında belki de en üst sırada gelmektedir. İşi alevler ile mücadele etmek olan itfaiye personeli için, iş güvenliği hayati önem taşımaktadır. İş güvenliğini en iyi şekilde sunmak için gerekli olan yol da, iş güvenliğini tamamlayacak kıyafetler tercih etmekten geçer. Raff Military Textil, mesleki kıyafet tekstili alanında otuz yıldır faaliyet göstermektedir. Firma, tüm mesleki ürünler gibi itfaiye ürünlerini de en iyi şekilde üretmektedir. İtfaiye ürünlerine ihtiyaç duyan firmalar veya kişiler, Raff Military Textile gibi, bu alandaki tecrübesine ve yeterliliğine güvenilecek firmalar ile çalışmalıdır. Temin edilen ürünlerin insan sağlığına uygun olmaması halinde, istenmeyen sonuçların doğması olası hale gelecektir.
İtfaiye kıyafeti konusunda en çok üzerinde durulması gereken nokta, tahmin etmesi çok kolay bir şekilde, kıyafetlerin yanmaz kumaştan üretilmiş olmasıdır. Eğer, itfaiye kıyafetinin üretildiği kumaş yeterince kaliteli olmazsa, felaketlerin önüne geçilemez. Bu sebeple, itfaiye kıyafetleri temin edilecekse, ürünlerin kalitesinin üst seviye olduğundan emin olunmalıdır. Raff Textil, size en uygun itfaiye elbisesini ve itfaiye aksesuarlarını sunmak için en kaliteli materyalden yararlanmaktadır.
İtfaiyeler için tek ihtiyaç üniforma değildir. Alevlerle mücadele eden iftfaiye personelinin, yardımcı aksesuarlar ile de, güvenliğini artırması gerekir. Örneğin, kauçuk çizmeler çok önemlidir. Kauçuk çizmeyle birlikte, itfaiye miğferi de temin edilmelidir. Siz de bu ürünleri temin etmek için, Raff Military Textile ile iletişime geçebilirsiniz.