MEDİKAL KIYAFETLER

Günümüzde birçok meslek grubu üniforma ile çalışmaktadır. Medikal kıyafetler ise sağlık alanında çalışan tüm meslekler için bir ihtiyaçtır. Bu nedenle temin etmek isteyen birçok firma bulunmaktadır. Raff Military Textile, 50 yıldır askeri ürün üretimi alanında yoğunlaşmış bir firma olsa da her türlü medikal kıyafet ihtiyaçlarını da en iyi şekilde karşılamaya çalışmaktadır. Hem sağlam hem de insan sağlığına uygun şekilde üretim yaparak birçok bölgede ilgi gören bir firma haline gelmiştir.

Sağlık çalışanlarının üniforması genelde beyaz önlük olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda hastane çalışanlarına özel olarak üretilen medikal kıyafetlerde birçok renk seçeneği mevcuttur. Mavi veya yeşil renkteki ürün seçenekleri de isteğinize göre Raff Military Textile tarafından üretilmektedir. Medikal kıyafetleri, üretirken de askeri üniformalar ve polis üniformalarını ürettiği kaliteyi devam ettirmektedir. Ürünler üretilirken en çok kullanılan malzemeler arasında poliviskon ve polikoton vardır. Bu malzemeler, son derece kaliteli ve sağlıklı kumaş çeşitleridir. Bu alanda yalnızca önlükler değil, aksesuarlar da oldukça önemlidir.

Hastanelerde görev yapan hemşireler, doktorlar ve diğer sağlık çalışanları için en önemli aksesuarlar olarak terlikler öne çıkmaktadır. medikal terlikler tamamen deriden üretilmektedir ve kaymayı engellemektedir. Böylece, iş kazalarının büyük oranda önüne geçilmiş olur. Terlikler 38-45 numara arasındadır, erkekler ve kadınlar için farklı önlük ve terlik üretimi de yapılmaktadır. Medikal kıyafetlerin diğer önemli parçası ise eldivenlerdir. Eldivenler, özellikle ameliyata giren doktorlar tarafından kullanılmaktadır ve steril olmaları çok önemlidir. Tek kullanımlık olarak üretilen eldivenler, steril ve insan sağlığına zararsız malzemeye sahiptir. Raff Military Textile firmasını, askeri ürünlerde olduğu gibi medikal kıyafetler konusunda da tercih edebilirsiniz.