MEDİKAL KIYAFETLER

Günümüzde, birçok meslek grubu üniforma ile çalışmaktadır. Üniforma ile çalışan meslek gruplarından insanlar, ya da çalışanlarına bu üniformalarını temin etmek isteyen firma sahipleri, çeşitli tekstil firmaları ile iletişime geçmektedir. Bu, anlaşılabilir bir durumdur çünkü günümüzde birçok tekstil fiması, üniforma üretimi yapmaktadır. Fakat, bu firmaların çok azı gerçekten kaliteli şekilde üniforma üretimini yapmakta ve insan sağlığını düşünmektedir. Raff Military Textile, askeri ürün üretimi alanında yoğunlaşmış bir firma olsa da her türlü meslek grubu üniforma üretimi yapmaktadır ve bunların hepsini hem sağlam hem de insan sağlığına uygun şekilde üretmektedir. Bu yüzden, bu tip ürünlerin temini için mutlaka Raff Military Textile firması ile iletişime geçilmelidir.
Medikal Üniformalar
Günümüzde, üniformalı çalışan meslek grubu deyince, asker ve polisten sonra ilk akla gelen grup, medikal alanındaki çalışanlar olmaktadır. Doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar ve diğer sağlık personelleri, görevlerini üniforma ile yerine getirmektedir. Bu sebeple, bu ürünlere ulaşmak, bu meslek grupları için bir zorunluluk haline gelmiştir. Sağlık grubu çalışanları, devamlı olarak üniforma içinde çalışmak zorundadır. Sağlık çalışanlarının üniforması genelde beyaz önlük olarak karşımıza çıkmaktadır. Medikal alanındaki çalışanlara yönelik kıyafetler, gerekli prosedürlere uymalı ve insan sağlığına zarar vermeyen malzemeden üretilmeldiri. Medikal alanındaki çalışanların, kıyafetlerini temin etmeleri için en doğru adres olarak, bu alanda otuz yıllık bir tecrübeye sahip olan Raff Military Textile çıkmaktadır.
Hastane çalışanlarına özel olarak üretilen giysilerde birçok farklı renk seçeneği mevcuttur. Beyaz önlük en çok tercih edilen tür olsa da, mavi veya yeşil renkteki ürün seçenekleri mevcuttur. Burada önemli olan ve dikkat edilmesi gereken, renk değil ürünlerin kalitesidir. Raff Military Textile, medikal ürünleri üretirken de, askeri üniformalar ve polis üniformalarını ürettiği kaliteyi devam ettirir. Ürünlerin üretiminde yine en iyi materyaller kullanılır.
Medikal üniformalar üretilirken en çok kullanılan malzemeler arasında poliviskon ve polikoton vardır. Bu malzemeler, son derece kaliteli kumaş çeşitleridir. Bu kumaşlar kullanılarak üretilen medikal üniformalar, insan sağlığına hiçbir zarar vermemektedir.
Medikal alanında sadece önlükler değil, aksesuarlar da çok önemlidir. Özellikle hastahanelerde görev yapan hemşireler, doktorlar ve diğer sağlık çalışanları için en önemli aksesuarlar olarak terlikler öne çıkmaktadır. Bu terlikler tamamen deriden üretilmektedir ve en önemli özellikleri kaymayı engellemesidir. Böylece, iş kazalarının büyük oranda önüne geçilmiş olur. Sağlık çalışanları için üretilen terlikler 38-45 numara arasındadır. Hem erkekler hem kadınlar için aksesuar üretimi de önlük üretimi de yapılmaktadır.
Medikal alandaki çalışanlar için önemli olan aksesuarlardan birisi de eldivenlerdir. Eldivenler özellikle ameliyata giren doktorlar tarafından kullanılmaktadır ve steril olmaları çok önemlidir. Tek kullanımlık olarak üretilen eldivenler, steril ve insan sağlığına zararsız malzemeye sahiptir.
Raff Military Textile firmasını, askeri ürünlerde olduğu gibi, medikal üniformalarda da tercih edebilirsiniz.