ASKERİ BOT VE ASKER AYAKKABISI

Günümüzde, askeri ürünlerin temini için birçok kişi, birbirinden farklı firmalarla görüşmektedir. Bunun nedeni, askeri ürünler üreten birçok firmanın mevcut olmasıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken nokta, birçok firma bu ürünlerin üretimini yapsa da, bunu kaliteli şekilde yapanların sayısının az olmasıdır. Raff Military Textile, bu alanda en başarılı firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Raff Military Textile, 30 yılı aşkın bir süredir bu alanda faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla büyük bir tecrübeye sahiptir. İhracat odaklı faaliyet gösteren firmanın ürünleri sadece Türkiye’de değil, birçok Orta Doğu ve Balkan ülkesinde, ayrıca Afrika’da ve Türki cumhuriyetlerinde ilgi görmektedir.

Askeri Botlar

Askeri malzemeler deyince ilk akla gelen kıyafetler genelde askeri kamuflaj ürünleridir. Fakat askerlerin, kendilerini güvende tutacak askeri giyimi tamamlaması için tişört, kazak veya pantolon gibi ürünler yeterli olmamaktadır. Askeri botlar veya ayakkabılar, askeri malzemelerin en büyük parçasıdır. Özellike soğuk iklim şartlarının görüldüğü yerlerde görev yapan askerler için, askeri botların önemi çok büyüktür. Bu yüzden, askeri bot temin etmek isteyen kurumlar veya kişiler mutlaka bu işte uzman olan ve insan sağlığını düşünerek üretim yapan bir firma ile iletişime geçmelidir. Raff Military Textile, asker ve polis elbiselerinin yanı sıra, bot ve ayakkabı üretimi de yapmaktadır ve firma tarafından üretilen botlar, iklim şartları ve sağlık koşulları düşünülerek üretilir. Botların sağlam bir dokuya sahip olması da son derece önemlidir.

Askeri Botlar Özellikleri

Askeri bot deyince akla tek bir bot çeşidi gelmemelidir. Birbirinden farklı özelliklere sahip çeşitli botlar mevcuttur. Botun giyileceği arazinin koşulları, iklim şartları gibi faktörler botun ne şekilde imal edileceğine etki edebilmektedir. İyi bir askeri bottan beklenen, iklim şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Kışın çetin geçtiği bir iklimde giyilecek bottan ilk beklenecek şey, su almaması ve karlı zeminde kayma yapmamasıdır. Fakat sıcak ve neredeyse çöl denecek ortamlar için hazırlanan botlar da mevcuttur ve bu botlardan beklenen de, ayağa hava aldıran bir yapıya sahip olması, terleme yapmaması ve rahat harekete imkan vermesidir. Her türlü askeri bot, Raff Military Textile tarafından başarıyla üretilmektedir.

Her türlü bottan beklenecek temel özellik ise sağlamlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Botlar, birkaç giyimden sonra aşınmamalıdır. Botların üretimi için deri malzeme kullanılmalıdır. Tabanlar mutlaka ortopedik olmalıdır. Böylelikle, bot içinde yürümek rahat hale gelmektedir. Botlar, kullanım alanlarına göre kamuflaj desenli de olabilri düz olarak da imal edilebilir. Önemli olan kalitedir ve bu kalite de Raff Military Textile tarafından sağlanır.

Ayakkabılar da en az botlar kadar önem verilmesi gereken parçalardır ve onlar da insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde üretilir. Ayakkabılar da ortopedik tabanlara sahiptir ve antibakteriyel malzeme kullanılarak üretilir. Ayakkabı da bot da hem erkek hem kadına yönelik olarak üretilmektedir ve 37-47 numara arasında bulunabilir.
Raff Textile bünyesinde kaliteli malzemeler kullanılarak ürettiğimiz kamuflajlı veya tek renkli botlar ve ayakkabılar bu sayfamızda sergilediğimiz ürünlerdir.