ASKERİ BOT VE ASKER AYAKKABISI

Günümüzde askeri bot ve asker ayakkabısı temini için birçok kişi ve kurumlar birbirinden farklı firmalarla görüşme gerçekleştirir. Bunun nedeni ise askeri ürünler üreten birçok firmanın mevcut olmasıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise birçok firma bu ürünlerin üretimini yapsa da bunu kaliteli şekilde yapanların sayısının az olmasıdır. Raff Military Textile, bu alanda başarılı bir firma olarak karşınıza çıkmaktadır. 50 yılı aşkın bir süredir bu alanda faaliyet gösteren firma, dolayısıyla büyük bir tecrübeye sahiptir. İhracat odaklı faaliyet göstererek ürünleri yalnızca Türkiye’de değil, birçok Orta Doğu ve Balkan ülkesinde ayrıca Afrika’da ve Türki cumhuriyetlerinde ilgi görmektedir.

Askeri malzemeler denilince akıllara ilk gelen genelde kamuflaj ürünlerdir. Aynı zamanda askeri tişört, kazak veya pantolon gibi ürünler de bunları kapsamaktadır. Askeri botlar veya askeri ayakkabılar, askeri malzemelerin aslında en büyük parçasıdır. Özellikle soğuk iklim şartlarının görüldüğü yerlerde görev yapan askeri personeller için askeri botların önemi çok büyüktür. Bot temin etmek isteyen kurum veya kişiler mutlaka bu işte uzman olan ve insan sağlığını düşünerek üretim yapan bir firma ile iletişime geçmelidir. Raff Military Textile, asker ve polis elbiselerinin yanı sıra en iyi kalitede bot ve ayakkabı üretimi de yapmaktadır. Firma tarafından üretilen botlar, iklim şartları ve sağlık koşulları düşünülerek sağlam bir dokuda yapılmaktadır.

Tek bir çeşitle sınırlı kalmayan botlar, birbirinden farklı özelliklere ve renklere sahiptir. Botların giyileceği arazinin koşulları, iklim şartları gibi faktörler botun ne şekilde imal edileceğine etki edebilmektedir. İyi bir askeri bottan beklenen ise iklim şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Kışın çetin geçtiği bir iklimde giyilecek botların su almaması ve karlı zeminde kayma yapmaması oldukça önemlidir. Sıcak ve neredeyse çöl denecek ortamlar için hazırlanan botlar da ise ayaklara hava aldıran bir yapıya sahip olması, terleme yapmaması ve rahat harekete imkan vermesi beklenmektedir.

Bütün bu özelliklere sahip birçok farklı askeri botlar Raff Military Textile tarafından başarıyla üretilmektedir. Botların sağlamlığı için genellikle deri malzeme kullanılmaktadır. Tabanlar mutlaka ortopedik olmalıdır. Kullanım alanlarına göre kamuflaj desenli veya düz renk olarak da imal edilmektedir. Ayakkabılar da botlar gibi kaliteli materyaller ile üretilir, ortopedik tabanlara sahiptir ve yapımında anti bakteriyel malzemeler kullanılır. Askeri bot ve asker ayakkabıları, hem erkek hem de kadınlara yönelik olarak 37-47 numara aralığında bulunabilmektedir.